Čistění, monitorování a opravy kanalizace

Čištění kanalizace a potrubí Vysočina - Pelhřimov, Jihlava

Zabýváme se čištěním kanalizace už dlouhou řadu let. Vlastníme špičkově vybavená vozidla tou nejmodernější technikou. Čistíme velkoprofilové kanalizace ve městech, ale i malé domovní odpady nejmenších rozměrů. Díky velice výkonné technice si poradíme s písky, štěrky, sutí, tuky, kořeny, cementovými a vápennými usazeninami. Uvolněné materiály následně odsajeme a odvezeme. Působíme většinou v Kraji Vysočina, ale díky výborné poloze na D1, přesně mezi Prahou a Brnem, se dokážeme velice rychle dostat i k vám.

Na čištění těch nejzanešenějších kanalizací jsme si nechali postavit nejvýkonnější recyklační vozidlo v kraji u firmy KAISER. Vozidlo je na terénním podvozku MAN 6x6 a vyznačuje se dobrou terénní průchodností. Nástavba je tvořena nerezovou cisternou na 8 m3 kalů a 3 m3 na čistou vodu. Výkonné čerpadlo poskytuje na čištění 400l/vody za minutu a tlak 200 bar - možnost čištění úseků dlouhých až 200m v kuse. Sací výkon 3 100 m3/hod. a sací potrubí o průměru 150 mm dává tušit, že se jedná o velice výkonný stroj. Kalové čerpadlo o výkonu 2400l/min dokáže transportovat splašky, kaly a kašovité hmoty do vzdálených míst. Vše je řízeno dálkovým ovládáním. Spolu se širokou škálou čisticích trysek není kanalizační ucpávka, která by odolala. Vozidlo dokáže pracovat v teplotách do -10°C.
Do míst, kam se s těžkou technikou nedostaneme, používáme dodávkový automobil IVECO s vestavěným vysokotlakým zařízením a vlastní nádrží vody. Toto vozidlo i s mnohem nižším výkonem tlakového čerpadla 100l/hod./150 bar dosahuje úctyhodných výkonů. V tomto voze je vestavěn i kamerový systém na průzkum kanalizace. Spolu s ním i další kamery a vyhledávací zařízení. Automobil je zateplen a díky nezávislému topení umožňuje práci i v největších mrazech. Samozřejmostí je pružinová motorová fréza s mnoha nástavci a průměry pružin.
Působíme v lokalitách Pelhřimov, Humpolec, Jihlava, Havlíčkův Brod, Světlá nad Sázavou, Ledeč nad Sázavou, Pacov, Kamenice nad Lipou, Počátky, Třešť, Polná, Přibyslav, Chotěboř, Štoky, Horní Cerekev, Žirovnice, Batelov, Chýnov, Obrataň, Nadčeradec

Tlakové zkoušky těsnosti - Pelhřimov, Jihlava

V dnešní době, kdy se ekologie staví na první místo a pitné vody ubývá je důležité, aby se znečištěné odpadní vody volně nemísily s prameny pitné vody. Proto se provádí zkoušky těsnosti potrubí, septiků, jímek, bazénů.
Provádíme zkoušky těsnosti vodou, vzduchem a kouřem podle norem ČSN 750905, ČSN EN 1610.
Zkouška je řízena počítačem a na základě zadaných rozměrů zkoušeného úseku je stanoven čas a povolený pokles tlaku. Vše je znázorněno v grafu a počítač sám vyhodnotí, zda byla zkouška úspěšná, či nikoliv. Zákazník obdrží na místě tištěný protokol o průběhu zkoušky.

Zkouška kouřem se používá pro zjištění netěsností na potrubí a nádržích. Díky tomuto zařízení dokážeme odhalit i zdroj balastních vod a nelegální přípojky do kanalizace.

Kamerové prohlídky a měření potrubí Vysočina

Samozřejmostí je nabídka kamerových prohlídek, které provádíme od průměru potrubí 20 mm až do 1600 mm. V současné době vlastníme 4 kamerové systémy, tak abychom dokázali rozpoznat stav nebo případný problém v potrubí.

Nejvyspělejší jsou samochodné kamery, použitelná od DN100, s pohonem 4x4 možností zatáčet a překonávat překážky. Disponuje rotační hlavou, která umožňuje pohled do všech stran, má optický zoom, měření spádu, deformací, trhlin. Dokáže najednou ujet až 300m v potrubí. V případě, že je v potrubí zjištěn problém nebo skrytá šachta, kamera vysílá signál a místo je na povrchu označeno pro další postupy. Tento kamerový systém umožňuje dokonce i nalézt místo vnikání balastních vod při silném toku vody v potrubí.

Z prohlídky zákazník obdrží záznam a tištěný protokol přímo na místě. Další kamery jsou bez pohonu a potrubím se pohybují pomocí tlačného prutu, mají perfektní obraz a samo vyrovnávací hlavu, samozřejmostí je vysílač pro přesné určení polohy, ve které se kamera nachází. Poloha a hloubka kamery je určována s přesností na centimetry až do hloubky 12 m. Tímto způsobem dokážeme přesně zmapovat kanalizační síť a ve spolupráci s geodetem vytvoříme výkresovou dokumentaci včetně souřadnic.

Sání kalů a znečištěných vod Vysočina

Vývoz a sání jímek, septiků a žump

Na sání kalů a fekálií používáme terénní vozidlo na podvozku MAN 6x6 s kompletními uzávěrkami diferenciálu, které se vyznačuje dobrou terénní průchodností. Nástavba je tvořena nerezovou cisternou na 8 m3 kalů a 3 m3 na čistou vodu. Sací výkon 3.100 m3/hod. a sací potrubí o průměru 150 mm dává tušit, že nasaje vše, co mu přijde do cesty. Dokážeme sát nejen fekálie a vodu, ale i bahno z rybníků, štěrky, písky, dlažební kostky, a to i z velkých hloubek.
Na navijáku máme základní savici o délce 20 m, pomocí dalších nástavců si můžeme potrubí prodloužit až na 200 m, a sát tak z velkých vzdáleností, kam se technika nedostane.

Výbornou záležitostí je kalové čerpadlo o výkonu 2400l/min- dokáže transportovat splašky, kaly a kašovité hmoty do vzdálených míst. To je vynikající při sání z velkoobjemových nádrží, např. velké čistírny odpadních vod nebo bioplynové stanice, kdy je tento vůz používán jako sací bagr a nasáté kaly transportuje do přijíždějících cisteren.

Bezvýkopové opravy kanalizace

Při těchto opravách použíme technologii vložkování potrubí, která zajistí jeho funkčnost na další roky a prodlouží jeho životnost o nové desítky let. Výhoda tohoto postupu je hlavně v tom, že se vyhnete zbytečným zemním i výkopovým pracem a tímto snížíme rizika poškození dalších potrubí nebo kabelových rozvodů. Opravy jsou ohleduplnější vůči životnímu prostředí a také jsou výrazně časově úspornější.

Potřebujete nás? Napište nebo zavolejte.

Odpovědná osoba
Zdeněk Pečenka
Adresa
Vosmíkova 538, Humpolec
Telefon kancelář
+420 565 533 059


62545094
© 2024 Instalace-kanalizace.cz | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
homeenvelopelicenseuserphone-handsetphone